Wiki Yardım:Sayfa Düzenleme

Wiki Yardım:Sayfa Düzenleme bölümüne hoşgeldiniz bu bölümde bir sayfanın nasıl düzenleneceğini ele alıyoruz. Sayfa düzenlemek için bize gereken ilk şey düzenlenecek bir sayfadır Örnek bir sayfayı düzenleyelim. Sayfamıza girişimizi yapıyoruz sayfa işlemlerinin olduğu bölümde 'düzenle'ye tıklatıyoruz.

Sayfa düzenleme.jpg

Düzenle'ye tıkladıkdan sonra açılan sayfa bizim sayfa içerisinde yapabileceğimiz tüm işlemleri kapsıyor. Bu bölümde istediğimiz düzenlemeleri yapabiliriz. Aşağıdaki görselde gördüğünüz sayfa önünüze gelecektir.

Sayfa düzenleme1.jpg

  • Fonksiyonlar
  • Gelişmiş

Gelişmiş bölümünde alternatif kullanım şekillerini görebilirsiniz burada galeri yapabilir,tablo oluşturabilir kısayoldan başlık büyütme küçültme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz ayrıca yazım biçiminide sağ sol orta olarak düzenlemenize yardımcı olur.

  • Özel Karakterler

Özel karakterler bölümünde  ã à gibi özel karakterleri bulabilirsiniz

  • Yardım

Yardım Bölümünde Wiki Yardım:Başlangıç bölümündeki tabloya kısa yoldan erişebilir işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

  • Önizleme

Önizleme sayfayı kaydetmeden sayfanın dış görüntüsünü elde etmenizi sağlar bunun sayesinde Şablon,yazım ve benzeri hatalarınızı görüp düzeltebilirsiniz. Tüm işlemlerin Sonunda en alttaki "Sayfayı kaydet" tuşuna basarak değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Sayfayı kaydetmediğiniz taktirde yazılıp çizilen tüm öğe/öğeler kaybolacaktır.