Madencilik

Genel

İşlenmiş cevherler takılara eklenir,takının kendi bonus özelliğine göre ek olarak aynı özelliklerden bir miktar verir.(Bilezikler, Kolyeler ve Küpeler).Bir iteme en fazla 3 adet cevher ekleme yuvası açılabilir.Cevher ekleme işlemi başarısızda olabilir.

İteme İşlenmiş Elmas.png Elmas ile yuva açılır.

Örnek olarak hangi cevher,hangi iteme eklenir,aşağıda gösterilmiştir. Bakır Küpe.png<===> Bakır Madeni.png Gümüş Bilezik.png<===>‎ Gümüş Madeni.png

Takılı cevherlerin bir zaman sınırı vardır,üç yuvasınada cevher eklediğiniz bir itemde önce en alt yuvada bulunan cevherin süresi işlemeye başlar.Sonrasında o cevher tükenip yuva boşaldığı zaman bir üst sıradaki cevherin süresi işlemeye başlar.Bu şekilde alt 2 yuvada boş olduğu takdirde en üstteki cevherinde süresi işlemeye başlamış olur.

Cevherler bir iteme,toplamda 42 saatlik + özellik verir. (6+12+24)=42

Pozisyon Zaman Kazanç
1 24 saat 10%
2 12 saat 10%
3 6 saat 20%

Cevher-Maden

Maden kazabilmek için,öncelikle bir Kazma Kazma.png ya ihtiyaç vardır.Kazma ile maden kazmaya başlandıktan sonra bir müddet sonra karakter durur ve sohbet penceresinde madencilik eyleminin sonucuna ilişkin bir yazı çıkar.Maden çıkartma işlemi başarılı olduğu zaman,yere bir miktar maden düşer,bu miktar rastgele olarak belirlenir.Maden bittiği zaman kaybolur.

Cennetin Gözyaşı Damarı.png Elmas Damarı.png Tahta Ağaç Fosili Damarı.png Abanoz Damarı.png Beyaz Altın Damarı.png Altın Damarı.png
Cennetin Gözyaşı Damarı Elmas Damarı Tahta Ağaç Fosili Damarı Abanoz Damarı Beyaz Altın Damarı Altın Damarı
Yeşim Damarı.png Kristal Damarı.png Bakır Damarı.png Ametist Damarı.png Gümüş Damarı.png Midye Yığını.png
Yeşim Damarı Kristal Damarı Bakır Damarı Ametist Damarı Gümüş Damarı Midye Yığını
Ruh Kristali Damarı.png Grena Damarı.png Yakut Damarı.png Zümrüt Damarı.png Safir Damarı.png 80px-Turmalin (1).png
Ruh Kristali Damarı Grena Damarı Yakut Damarı Zümrüt Damarı Safir Damarı Turmalin Damarı

Kazma

Kazma.png yı 80.000 Yang Yang.png karşılığında 2.köyde bulunan oduncu Deokbae den temin edebilirsiniz.Maden kazabilmek için 30 level olmalısınız.

Kazma nızın puanı maksimum a ulaştığında Deokbae geliştirebilir.Geliştirme başarısızda olabilir.

Yüksek seviye Kazma.png daha çok maden çıkartmaktadır.

Seviye Gerekli Puan Yükseltmede Başarı Oranı
1 6.000 -
2 12.000 100%
3 24.000 89%
4 48.000 78%
5 96.000 67%
6 192.000 56%
7 384.000 45%
8 768.000 34%
9 1.536.000 23%

Cevher İşlemek

Madenlerinizi Lonca İşleyicisi nde işleyebilirsiniz.İlk maden işlenmesinde başarı oranı %60 dır,diğer madenlerde bu oran %30 a düşmektedir.

Madencilik Becerisi

Madencilik becerinizi geliştirmek için Madencilik Rehberi.pngMadencilik Rehberi gereklidir.Perfect seviyeye kadar Madencilik Rehberi ile,bu beceriyi geliştirebilirsiniz. 1-20, M1-M10 G1 gibi.

▲ Sayfanın Başına Git ▲

Cevher

Görüntü Eşya Damar Yerler Bilgi
Elmas Taşı.png Elmas Taşı Elmas Damarı Bakra, Sohan Dağı, Bokjung, Hwang Tapınağı, Imha, Jayang, Joan, Jungrang, Pyungmoo, Seungryong Vadisi, Waryong, Yongan Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Elmas.png elde edilir.
Abanoz Madeni.png Abanoz Madeni Abanoz Damarı Bakra, Sohan Dağı, Bokjung, Hwang Tapınağı, Imha, Jayang, Jungrang, Seungryong Vadisi, Waryong, Yongbi Çölü Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Abanoz.png elde edilir.
Tahta Ağaç Fosili.png Tahta Ağaç Fosili Tahta Ağaç Fosili Damarı Bakra, Bokjung, Jayang, Joan, Pyungmoo, Yongan Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Ağaç Fosili.png elde edilir.
Altın Madeni.png Altın Madeni Altın Damarı Bakra, Bokjung, Jayang, Joan, Pyungmoo, Seungryong Vadisi, Yongan Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Altın.png elde edilir.
Cennetin Gözyaşı Madeni.png Cennetin Gözyaşı Madeni Cennetin Gözyaşı Damarı Doyyumhwan, Hwang Tapınağı, Sohan Dağı Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Cennetin Gözyaşı.png elde edilir.
Yeşim Madeni.png Yeşim Madeni Yeşim Damarı Bakra, Bokjung, Imha, Jayang, Jungrang, Seungryong Vadisi, Waryong Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Yeşim.png elde edilir
Kristal Madeni.png Kristal Madeni Kristal Damarı Sohan Dağı, Doyyumhwan, Hwang Tapınağı, Imha, Jungrang, Waryong, Yongbi Çölü Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Kristal.png elde edilir.
Kupfererz.png Bakır Madeni Bakır Damarı Bakra, Bokjung, Jayang, Joan, Pyungmoo, Yongan Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Bakır.png elde edilir.
Ametist Madeni.png Ametist Madeni Ametist Damarı Sohan Dağı, Doyyumhwan, Hwang Tapınağı Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Ametist.png elde edilir.
Gümüş Madenii.png Gümüş Madeni Gümüş Damarı Bakra, Bokjung, Jayang, Joan, Pyungmoo, Yongan Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak Gümüş İşenmiş.png elde edilir.
İstridye Yığını.png İnci Madeni Midye Yığını Sohan Dağı, Doyyumhwan, Hwang Tapınağı, Imha, Jungrang, Seungryong Vadisi, Waryong, Yongbi Çölü Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş İnci.png elde edilir.
Beyaz Altın Madeni.png Beyaz Altın Madeni Beyaz Altın Damarı Sohan Dağı, Doyyumhwan, Hwang Tapınağı, Imha, Jungrang, Seungryong Vadisi, Waryong, Yongbi Çölü Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Beyaz Altın.png elde edilir.
Granaterz.png Grena Madeni Grena Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Grena.png elde edilir.
Rubinerz.png Yakut Madeni Yakut Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Yakut.png elde edilir.
Seelenkristallerz.png Ruh Kristali Madeni Ruh Kristali Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Ruh Kristali.png elde edilir.
Smaragderz.png Zümrüt Madeni Zümrüt Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Zümrüt.png elde edilir.
Safir Madeni.png Safir Madeni Safir Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Safir.png elde edilir.
Turmalin Madeni.png Turmalin Madeni Turmalin Damarı Yıldırım Dağları, Gautama Uçurumu, Ejderha Ateşi Burnu, Nefrit Körfezi Bu maden Lonca Maden İşleyicisi kulanılarak İşlenmiş Turmalin.png elde edilir.

▲ Sayfanın Başına Git ▲

İşlenmiş Cevherler

Görüntü Eşya Bilgi
Ametist İşenmiş.png İşlenmiş Ametist Mor renkli popüler bi kuvars taşı.
İşlenmiş Elmas.png İşlenmiş Elmas Bilinen en sert taş,takılara yuva açmak için kullanılır.
Abanoz İşlenmiş.png İşlenmiş Abanoz Siyah çok değerli ahşap türüdür,genellikle takılarda kullanılır.
Ağaç Fosili İşlenmiş.png İşlenmiş Ağaç Fosili Değerli bir ahşaptır.
Altın İşenmiş.png İşlenmiş Altın Değerli ve sıcak bu metal insanlar arasında işlenen en sık üründür..
Cennet Gözyaşı İşlenmiş.png İşlenmiş Cennetin Gözyaşı Küçük kristalden donmuş yağmur damlaları gibidir,mücevher yapımında kullanılır.
Yeşim Taşı.png İşlenmiş Yeşim Taşı Değerli minerallerden birisidir,takılara eklenir.
Kristal İşlenmiş.png İşlenmiş Kristal Farklı renklerde olabilen çok sert kayalardır,genellikle takılara eklenir.
Bakır madeni.png İşlenmiş Bakır Takı veya paralar için kullanılan değerli bir metal.
İnci İşlenmiş.png İşlenmiş İnci Hafifçe parlayan sedef gibi bir güzelik,genellikle takı süslemekte kullanılır.
Gümüş İşenmiş.png İşlenmiş Gümüş Bu parlak asil metal takı üretimi için kullanılır.
Beyaz Altın İşlenmiş.png İşlenmiş Beyaz Altın Çok popüler ve istikrarlı,mücevher yapımında kullanılan beyazlatılmış altın alaşımıdır.
Grena İşlenmiş.png İşlenmiş Grena Benzersiz bu turuncu taş ile değerli mücevherler işlenir.
İşlenmiş Yakut.png İşlenmiş Yakut Benzersiz bu kırmızı taş ile değerli mücevherler işlenir.
Ruh Kristali.png İşlenmiş Ruh Kristali Bu saf kristal mücevher yapımında kullanılır.
Smaragd.png İşlenmiş Zümrüt Benzersiz bu yeşil taş ile değerli mücevherler işlenir.
İşlenmiş Safir.png İşlenmiş Safir Benzersiz bu mavi taş ile değerli mücevherler işlenir.
Turmalin.png İşlenmiş Turmalin Bu büyülü taş gökkuşağının tüm renkleriyle parıldamaktadır. Aksesuarlar oluşturulmasında kullanılabilir.


▲ Sayfanın Başına Git ▲