Binicilik

Ata binmek yürümekten çok daha hızlı bir ulaşım şeklidir. Seviye 25'e ulaşan her oyuncu -eğer At Madalyonu'na sahip ise- Seyis ile görüşerek bir ata sahip olmak için gereken görevi başlatabilir. Görevi başarı ile tamamlaması hâlinde; belirli bir süre bekledikten sonra Seyis ile tekrar görüşerek, gereken ücreti ödeyip At Resmi'ni satın alabilir. Bu eşya kullanılarak Normal At çağırılabilir.
Atların yanı sıra Binekler ve Güç Binekleri de hızlı ulaşım araçlarıdırlar.

Genel

At Evcilleştirme

"At Çağırma" yeteneğinin düzeyi, ilgili at çağırma eşyası kullanıldığındaki at çağırma şansını belirler.
At çağırmak için gerçekleştirilen her denemede SP harcanır.

At Çağırma Yeteneği Seviyesi 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
At Çağırma Şansı
10%
15%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%

Yem

Atların hayatta kalabilmeleri için düzeylerine göre yiyeceklerle beslenmeleri gerekir. At düzeyi ne kadar düşükse o kadar sık beslemek gerekir. At düzeyine göre beslenmesi gereken yiyecekler aşağıdaki tabloda gösterilmiştirler.

Eşya Durum

Satiatedhorse.png

Normal At
Hungryhorse.png
Aç At
Veryhungryhorse.png
Çok aç At
Deadhorse.png
Ölü At
İcon At yemi Binicilik seviyesi Drop seviyesi
Cerceve.png
Saman.png
Saman
Normal At
Seviye 25'e ulaşıldığında drobu açılır.
Cerceve.png
Havuç.png
Havuç
Zırhlı At
Seviye 35'e ulaşıldığında drobu açılır.
Cerceve.png
Kırmızı Ginseng.png
Kırmızı Ginseng
Asker At
Seviye 50'ye ulaşıldığında drobu açılır.
Cerceve.png
Kırmızı Ginseng (prem.).png
Kırmızı ginseng (Prem.)
Güçlü Savaş Atı
Şampiyon Seviyesi'ne ulaşıldığında drobu açılır.

Atı Canlandırmak

Atlar yalnızca açlıktan ölebilirler, özel bitkiler kullanarak ölmüş bir atı canlandırmak mümkündür. Bu bitkiler Maymun Zindanı Patronları'ndan elde edilebilirler. İlgili at seviyesine uygun canlandırma bitkisine sahip oyuncu Seyis ile görüşüp atını canlandırılabilir.

Eşya Bitki Binicilik Seviyesi Zindan
Cerceve.png
Kolay Maymun Bitkisi.png
K. Maymun Zindanı Bitkisi
Normal At
Hasun Dong (Kolay Maymun Z.)
Patron: Kaya Maymun
Cerceve.png
Normal Maymun Bitkisi.png
N.Maymun Zindanı Bitkisi
Zırhlı At
Jungsun Dong (Normal Maymun Z.)
Patron: Yürüyen Maymun
Cerceve.png
Zor Maymun Bitkisi.png
Z.Maymun Zindanı Bitkisi
Asker At
Sangsun Dong (Zor Maymun Z.)
Patron: Maymun Lordu
Cerceve.png
Asil Çim.png
Asil çim
Güçlü Savaş Atı
Gnoll Mağarası
Patronlar: Ahtrin Büyük Üstat, Ahtrin Yüzbaşı, Gnoll Yüzbaşı

Atı İsimlendirmek

 • Cerceve.png
  At Şekeri.png
  At Şekeri ile atınıza isim verebilirsiniz.
 • Bu şekerin süresi 30 gündür, ayrıca at üstünde +20 Savunma verir.

At Takip Tablosu

Atınıza tıkladığınız zaman, bir takip tablosu açılır: At Takip Tablosu.png

Klavye Kısayolları

 • Aşağıdaki tuş kombinasyonları ile atınızı klavyenizden kolayca kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca bu kısayolları Oyun Seçenekleri içerisinde yer alan klavye bölümünden değiştirebilirsiniz.
 • [CTRL] + B --> Atı Geri Gönder.
 • [CTRL] + F --> Atı Besle.
 • [CTRL] + H --> Ata Bin veya İn. (Seyisten Alınan At için)
 • [CTRL] + G --> Ata Bin veya İn. (Diğer Güç Binekleri için)
 • [CTRL] + J --> Sadece İn.

At Türleri ve Özellikleri

Atlar 5 farklı türe ayrılır:

Midilli

Seviye 10'dan itibaren Seyis'ten Binicilik-bileti.png Binicilik Bileti karşılığında alabilirsiniz. Midilliler görüntü olarak, loncasız acemi atlara benzerler, 10 dakika biniş süreleri vardır. Midilliden indiğiniz anda, midilli kaybolur.

MidilliAcemi At

Lonca olmadan
Loncada iken
Lonca Lideri iken

Acemi at, basit bir attır. Acemi at üzerinde saldırı yapamazsınız, sadece haritaları dolaşmak için kullanabilirsiniz. Acemi atı Saman.pngSaman ile beslemelisiniz. Ekranınızın sol üst köşesindeki At simgesi size atınızın aç olup olmadığını ya da yorgun olup olmadığını gösterir. Atınız ölür ise kolay maymun zindanı bitkisi ile tekrar canlandırabilirsiniz.

Zırhlı At

Lonca olmadan
Loncada iken
Lonca Lideri iken

Zırhlı at ileri seviye bir attır. Zırhlı at üzerinde saldırı yapabilirsiniz, fakat at becerilerini kullanamazsınız,sadece düz vuruşlar yapabilirsiniz. Zırhlı atınızı Havuç.png Havuç ile beslemelisiniz. Ekranınızın sol üst köşesindeki At simgesi size atınızın aç olup olmadığını ya da yorgun olup olmadığını gösterir. Atınız ölür ise normal maymun zindanı bitkisi ile tekrar canlandırabilirsiniz.

Asker At

Lonca olmadan
Loncada iken
Lonca Lideri iken

Asker At profesyonel attır, onunla tüm saldırı at becerilerini kullanabilirsiniz. Asker atınızı Kırmızı Ginseng.png Kırmızı Ginseng ile beslemelisiniz. Ekranınızın sol üst köşesindeki At simgesi size atınızın aç olup olmadığını ya da yorgun olup olmadığını gösterir. Atınız ölür ise zor maymun zindanı bitkisi ile tekrar canlandırabilirsiniz.

Binicilik Kılavuzu okuyarak aşağıdaki at becerilerini Max. M1 seviyesine kadar yükseltebilirsiniz:

 • At üzerinde saldırı (Seviye 50)
 • At yürüyüşü (Seviye 52)
 • Güç Dalgası (Seviye 55)
 • Ok saldırısı (sadece Seviye 50 ve üzeri Ninjalar için)

Güçlü Savaş Atı

Loncada iken ve loncada değilken
Lonca Lideri iken

Güçlü Savaş Atı, size Yohara'daki sürüşleriniz sırasında Sungma iradesi verir. Ekranınızın sol üst köşesinde yer alan at simgesi size atınızın açlık durumunu gösterir. Eğer Güçlü Savaş Atı'nız açsa onu Kirmizi-ginseng-premium.png Kırmızı Ginseng (Premium) ile beslemelisiniz. Atınız öldüğünde onu Asil-cim.png Asil Çim kullanarak diriltebilirsiniz.


At Görevleri

Seyis

Bir at sahibi olmak için, yapmanız gereken görevler vardır, at ınızı aldıktan sonrada her geliştirme için bir adet At Madalyonu.png at madalyonunu Seyis e vermeniz gerekmektedir. Göreviniz başarısız oldukça tekrar deneyebilirsiniz.


Acemi At

Koşul
Seviye 25
At Madalyonu.pngAt Madalyonu
100.000 Yang
Görev
30 dakikada 20 tane Yabani Okçu Öldür.
Ödül
 At Resmi

Seviye 25'e ulaştığınız zaman Kolay Maymun Zindanı ndaki canavarları keserek At Madalyonu düşürmelisiniz,daha sonra at madalyonu ile Seyis e gittiğinizde,size At Resmi hazırlamak için, sizden 30 dakika içinde 20adet Yabani Okçu öldürmenizi isteyecektir.Yabani Okçular 2.Köy de bulunur,kolaylık olması açısından Kıskançlık Metini kesmenizi öneririz,çünkü bu metinden genelde canavar olarak Yabani Okçu çıkar.Görevi başarı ile tamamlayıp seyise döndüğünüzde sizden 100.000 yang isteyecektir,bu bedeli ödedikten sonra seyisin At Resmini hazırlaması için 12-14 saat, en fazla 24 saat beklemeniz gerekecektir.Acemi atınızı aldığınızda at çağırma seviyesi 0 olacağından,at çağırma yüzdesi %10 dur.Bu sebeple atınızı çağırırken sabırlı olmalısınız.


Uyarı:
Bir At Resmine sahip olsanız bile,görevi yapmadan acemi at sahibi olamazsınız.

Zırhlı At

Koşul
Seviye 35
At Madalyonu.pngAt Madalyonu
500.000 Yang
Görev
30 dakikada 100 tane Akrep veya Yilan Okçu Öldür.
Ödül
 Zırhlı At Kitabı

Zırhlı At sahibi olabilmek için,atınızın seviyesinin 10 olması ve en az seviye 35 olmanız gerekir.At seviyeniz 10 ise 1 tane At Madalyonu ile Seyise gittiğiniz takdirde,size 100 adet okçu öldürme görevi verecektir.Eğer görevinizi grup kurup grup arkadaşlarınız ile yapacak iseniz,seyisten görevi almadan önce grubu kurmuş olmalısınız.Sonrasında Yongbi Çölü ne giderek Akrep Okçu ve Yılan Okçu ları kesmelisiniz.Görevi başarı ile tamamlayıp seyise döndüğünüzde sizden 500.000 yang isteyecektir,bu bedeli ödedikten sonra seyisin zırhlı at kitabını hazırlaması için 10-14, en azfal 24 saat beklemeniz gerekecektir.Zırhlı atınızı aldığınızda üzerinde düz saldırılar yapabilirsiniz,yani boşluk çubuğuna bastığınızda at üzerinden vuruş imkanı elde edersiniz.(taş kesmek vs.)

Asker At

Koşul
Seviye 50
At Madalyonu.pngAt Madalyonu
1.000.000 Yang
Görev
30 dakikada 300 tane Şeytan Okçusu Öldür.
Ödül
 Asker At Kitabı


Asker At sahibi olabilmek için, atınızın seviyesinin 20 ve en az seviye 50 olmanız gerekmektedir.At seviyeniz 20 ise, 1 adet at madalyonu ile seyise gittiğiniz takdirde,sizden 30dakika içerisinde 300 adet şeytan okçusu öldürmenizi isteyecektir.Eğer görevinizi grup kurarak yapacak iseniz,görevi almadan önce grubunuzu kurmalısınız,daha sonrasında Şeytan Kulesi giderek görevinizi yapabilirsiniz.Görevi başarı ile tamamlayıp seyise döndüğünüz takdirde,sizden 1.000.000 yang isteyecektir,bu bedeli ödedikten sonra seyisin Asker At Kitabını hazırlanması için 14-24 saat arasında bir süre beklemelisiniz.

Uyarı:
Asket At Kitabınızı aldıktan sonra,atınızın becerilerini Binicilik klavuzu.pngBinicilik Kılavuzu okuyarak geliştirebilirsiniz,bu size at üstünde saldırı imkanı sağlar.


Acemi At Geliştirme

Acemi atı geliştirmek için,yollandığınız haritalarda belli noktalara at sürmeniz gerekmektedir.

 • Seviye 2-6 arasındaki geliştirmeler 1. köye haritasında gösterilen yerlere at sürmektir.
 • Seviye 7-10 arasındaki geliştirmeler ise rastgele ışınlanılan haritalarda gösterilen yerlere at sürmektir.(Yongbi Çölü gibi)

Zırhlı At Geliştirme

Zırhlı Atı geliştirmek için, her seviyede belirli canavarları öldürmeniz gerekmektedir.

Zırhlı at geliştirme görevlerinde,zaman sınırı yoktur, fakat tüm bu görevleri at üzerinde hiç ölmeden ve attan inmeden yapmanız gerekmektedir.Bu görevleri yaparken yanınızda birkaç oyun arkadaşınızın olmasında fayda vardır,size kesmeniz gereken canavarları getirebilir,etrafınızdaki canavarları keserek yenilerinin çıkmasını sağlayabilir,ayrıca gelecek saldırılara karşıda sizi koruyup attan inmemenizi yada ölmemenizi sağlayabilirler.

Asker Atınızı Geliştirme ve Güçlü Savaş Atı Seviyesine Getirme

Seviye 22-30 ve Seviye 30-40

Atınızın seviyesi 21 olduktan sonra Seyis ten günlük olarak alacağınız 'At Yemi Kazandın (Tekrar) görevi ile Seyis sizden 30 adet At Yemi toplamanızı talep edecektir.

Atyemi2.png


Atyemi5.png

Canavarları alt ettiğinizde kazandığınız at yemi sayısı sohbet satırında belirecektir.Bu ürün envanterinize gelmeyecektir.Görev penceresinden ya da sohbet satırından topladığınız at yemi sayısını görebilirsiniz.

Atyemi6.png

Seviyenize uygun canavarları alt edip tekrar Seyise döndükten sonra ile 23 ila 27 adet arasında Atyemi.png At yemi kazanabilirsiniz. Bu atınızın seviye gelişimi için gerekli exp barını doldurmaya yarar.Atınızın seviyesi geliştikçe gerekli exp miktarı da artacaktır.Dilerseniz Nesne Market'te satılan At Bakım Seti'ni 399 Ejderha Parası karşılığı satın alabilir atınızın gelişimini hızlandırabilirsiniz.

Atyemi4.png

Kazandığınız Atyemi.png At Yemi ile Seyis YZK'sına giderek atınızın seviyesini arttırabilirsiniz.Atı Besle ikonuna tıkladıktan sonra atınızın tecrübe puanı barı envanterinizde bulunan at yemi sayısına bağlı olarak dolacaktır.

Atyemi7.png

Unutmayınız at yemi rastgele miktarda EXP vermektedir

At seviyenizi 31'e getirdikten sonra artık Güçlü Savaş Atı'na sahip olabileceksiniz.Bunun için gerekli şartlar

Koşul
Şampiyon seviye 1 ve Binicilik seviyesi 31
100.000.000 Yang
Görev
Gnoll Mağarasında 30 dakikada 100 tane canavar öldür.
Ödül
 Altın at kitabı ve 50x At Yemi

Seyis ile konuştuktan sonra 100.000.000 Yang karşılığında At8.pngAltın At Kitabı'nı alabilirsiniz. Eğer Atınızın seviyesi 30. seviyenin altında ise Atınızın seviyesini (Örneğin 23.seviyeden 24.seviye yapmak için) gerekli EXP barını doldurduktan sonra her seferinde 5.000.000 Yang a ve 50 adet at yemine ihtiyacınız olacaktır.Seviye gelişimi başarısız olabilir.Başarısız olması durumunda tekrar seviye atlatmak istediğinizde 50 Gaya'ya ihtiyacınız olacaktır.Eğer Atınızın seviyesi 30.seviyenin üstünde ise seviye gelişimi başarısız olduğunda ve tekrar yükseltmek istediğinde gerekli gaya miktarı 100 olacaktır.21-40 seviyeleri arasında gerekli EXP miktarı şu şekildedir :

Binicilik Seviyesi Gerekli Exp At Yemi Miktarı
21 12.500 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
500.000 Yang
22 12.810 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
1.000.000 Yang
23 13.130 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
1.500.000 Yang
24 13.440 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
2.000.000 Yang
25 14.060 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
2.500.000 Yang
26 14.380 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
3.000.000 Yang
27 14.690 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
3.500.000 Yang
28 15.000 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
4.000.000 Yang
29 18.750 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
4.500.000 Yang
30 37.500 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
31 48.800 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
32 63.490 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
33 66.930 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
34 82.620 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
35 107.510 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
36 139.890 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
37 182.030 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
38 236.860 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang
39 308.200 Atyemi.png At Yemi (x50)
Cerceve.png
Yang.png
5.000.000 Yang

Atların seviyelerine göre statülere etkisi

At Seviyesi VIT INT STR DEX
1 18 9 26 35
2 18 9 27 36
3 19 9 28 38
4 19 10 29 39
5 20 10 30 40
6 21 10 31 41
7 21 11 32 42
8 22 11 33 44
9 22 11 34 45
10 23 12 35 46
11 27 13 40 53
12 27 14 41 54
13 28 14 42 56
14 28 14 43 57
15 29 15 44 58
16 30 15 44 59
17 30 15 45 60
18 31 15 46 62
19 31 16 47 63
20 32 16 48 64
21 36 18 53 71
At Seviyesi VIT INT STR DEX
22 37 18 55 74
23 38 19 57 76
24 39 20 59 78
25 40 20 60 80
26 40 20 61 81
27 42 21 62 83
28 42 21 63 84
29 43 22 65 87
30 63 61 67 90
At Seviyesi SungMa iradesi (STR).png SungMa iradesi (VIT).png SungMa iradesi (RES).png SungMa iradesi (INT).png
31 10 15 25 25
32 11 17 26 26
33 12 19 27 27
34 13 21 28 28
35 14 23 29 29
36 15 25 30 30
37 16 27 31 31
38 17 29 32 32
39 18 31 33 33
40 35 40 45 45

== Güçlü Savaş Atı Becerileri ==

 • Atınızın seviyesi 31 olduğunda 2 beceri öğrenebilirsiniz.
 • En fazla 2 beceri öğrenebilirsiniz.
 • Bir beceri iki kez öğrenilemez.
 • At becerileri 20. seviyeye kadar arttırılabilir.
 • At becerisi seviye yükseltmenin maliyeti 1000 Gaya ve 20.000.000 Yang'dır.
 • Beceriler, Seyis'ten ücretsiz sıfırlanabilir.
 • Atın becerileri atın seviyesiyle birlikte artar.
 • Yetenekler her binek üzerinde çalışır.
Beceri Görünümü Resim Beceri Kitabı Beceri Açıklaması Beceri Seviyesi 1 Beceri Seviyesi 20 Etki Süresi Tekrar Kullanım
Bec1.png
Kit1.png
Binicilik (EXP) Sürüş sırasında EXP bonusunu artırır. +1% +12% - -
Bec2.png
Kit1.png
Binicilik (Tamlık) Sürüş sırasında tamlık oranını artırır. +1 +9 - -
Bec3.png
Kit1.png
Binicilik (At Becerisi) Bineğinin becerilerini artırır. +0,01% +4,00% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Tesadüfi) Tesadüfi bir at becerisi sağlar. +1% +9% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Savaşçı) Savaşçılara karşı güçlü. +1% +9% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Ninja) Ninjalara karşı güçlü. +1% +9% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Sura) Suralara karşı güçlü. +1% +9% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Şaman) Şamanlara karşı güçlü. +1% +9% - -
Bec4ve9.png
Kit1.png
Binicilik (Lycan) Lycanlara karşı güçlü +1% +9% - -
Bec10.png
Kit1.png
Binicilik (Geri Tepme Yok) Savaş esnasında canavarların oyuncuların geri tepmesini engeller - - 23 Sn. 180 Sn.
Bec11.png
Kit2.png
Binicilik (Yenilmezlik) HP değerin %30'un altına düştüğünde 3 saniyeye kadar yenilmez olursun. - - 4 Sn. 600 Sn.
Bec12.png
Kit2.png
Binicilik (Hafif Adım) SÜRMEDİĞİNDE hafif adımı etkinleştirir. 5-0 2000-0 13 Sn. 300 Sn.
Bec13.png
Kit2.png
Binicilik (Öfkeli Fırtına) Kısa süre üzerine bindiğinde saldırı hızını artırır. 1% 25% 19 Sn. 180 Sn.
Bec14.png
Kit2.png
Binicilik (Çevik Toynak) Kısa süre üzerine bindiğinde hareket hızını artırır. +1% +80% 19 Sn. 180 Sn.
Bec15.png
Kit2.png
Binicilik (SungM STR) At üzerinde savaşırken SungMa iradesini (STR) artırır. +3 +35 19 Sn. 180 Sn.
Bec16.png
Kit2.png
Binicilik (SungMa VIT) At üzerinde savaşırken SungMa iradesini (VIT) artırır. +3 +35 19 sn. 180 sn.
Bec17.png
Kit2.png
Binicilik (SungMa RES) At üzerinde savaşırken SungMa iradesini (RES) artırır. +3 +35 19 sn. 180 sn.
Bec18.png
Kit2.png
Binicilik (SungMa INT) At üzerinde savaşırken SungMa iradesini (INT) artırır. +3 +35 19 Sn. 180 Sn.
 • Binicilik (Tesadüfi) rastgele bir şekilde şunları İçerir:
Binicilik (Yarı İnsanlara karşı güçlü)
Binicilik (Hayvanlara karşı güçlü)
Binicilik (Orklara karşı güçlü)
Binicilik (Mistiklere karşı güçlü)
Binicilik (Ölümsüzlere karşı güçlü)
Binicilik (Şeytanlara karşı güçlü)
Binicilik (Zodyak canavarlarına karşı güçlü)
Binicilik (Çöl canavarlarına karşı güçlü)
Binicilik (Böceklere karşı güçlü)
Binicilik (Tüm canavarlara karşı güçlü)


Ayrıca Bakınız

▲ Sayfanın Başına Git ▲