metin2:Hakkında

Wiki kullanıcıların büyük bir kısmını kolaylıkla zenginleştirip biçimlendirebildikleri bir Internet sitesidir. Wiki, Özgür Belgeleme Lisansı altında kullanıcıların yeni sayfa yaratmasına, sayfalarda düzenlemeler yapmasına ve bu sayfaları birbirine bağlamasına izolanak sağlayan bir yazılımdır. Gruplar, wiki sayesinde kolayca geniş dökümantasyonlar oluşturabilir, diff özelliği sayesinde sayfanın yazılmış önceki versiyonlarını görebilir, böylelikle belgeler arasındaki sürüm farklılıklarını takip edebilir. Sayfalar arasındaki bağlantılar ve sayfa biçimlemeleri sistem tarafından otomatik olarak yapılandırılacağından, bilgiye erişme ve bilgi belgeleme wiki ile son derece kolaylaşmaktadır.

Metin2 Wiki :

Metin2 Projesinin Bazı Detayları (Güncellemeler) Kullanıcıdan Saklanır ve Kullanıcının Bulması İstenir Bu demek değildirki metin2 yöneticileri bizden herşeyi saklıyorlar bunun anlamı arayıp bulma ve aynı zamanda oyunu oynama isteğini arttırmaktadır metin2 wiki ise tamamen bu sebeple oluşturulmuştur . Kullanıcıların oyunlarda buldukları veya bildikleri özellikleri Metin2 wiki içersinde paylaşması oyunu bilmeyen fakat öğrenmeye çalışan insanlar için yol gösterici niteliği taşımaktadır.

Wiki her toplumun bildiği bilgileri özgürce ve kural şart olmadan değiştirme hakkı tanımıştır bizlere ancak wiki bazı kişilerce kötüyede kullanılabilir herkesin kullanımına ait olan bu toplulukta değişimler yapılabilir.Herkes Wiki kullanımında özgürdür içerik ekliyebilir veya kaldırma talebinde bulunabilir . Bu Wiki'nin kötü bir yer olduğu anlamına gelmez biz oyuncuların temel amacı oyunu oynarken birşeyler öğrenip zevk almaktır wikinin temel kuralıda bu oyunu bizlere nasıl oynuyacağımızı öğretmektir . İnsanlar bilgiyi çok farklı yerlerde ararlarsa aradıkları sonuca ulaşamazlar fakat bilgi tek bir yerde stabil kalırsa amaca ulaşmak daha kolay olacaktır