Server Birleşimi

SERVER BİRLEŞMESİ.jpg

Server Birleşimi 11. Haziran 2012 tarihinde duyuruldu.Server Birleşmesinin bu yıl yada önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Server Birleşmesi Nedir?

Uygun görülen birkaç sunucunun, birleştirilerek tek sunucu haline getirilmesidir.

Neden server lar birleşmelidir?

Server ların birleşmesi fikri,birçok oyuncununda ortak talebidir.Bu talepler doğrultusunda,böyle bir birleşme kararı alınmıştır.Server ların birleşmesinin oyuna yeni heyecanlar getireceği düşünülmektedir.Buradaki amaç;aktif oyuncusu çok az olan serverları diğer serverlar ile birleştirerek,hem server sayısını düşürmek,hemde server başına denk gelen ilgili GM sayısını arttırmaktır.

Server Birleşimi hakkında genel bilgiler

Server Birleşimi için kesin bir tarih yoktur,yazlımın uyumluluğunun test edilmesi açısından metin2.UK ta bir deneme yapılacaktır.Belli olan uygulamalar ise şöyledir; 5 server birleştirilip 1 server haline getirilecektir,Bu birleştirme işlemi esnasında,bu 5 sunucununda açıldıkları tarih,oyuncu sayısı,piyasası kriter olacaktır.Fakat bazı yoğun server ların birleştirilmeyip tek bırakılma durumuda vardır.Tüm bu server birleşme işlemlerinden sonra,oluşacak yeni server larda 5 CH olacaktır.Bu yeni server ların isimleride forumda oylama ile seçilecektir.

Kayıp yaşanabilirmi?

Server Birleşimi esnasında bir kayıp yaşanacağını düşünmüyoruz,fakat yinede birleşmeden önce itemlerinizi deponuza nakletmek faydalı olabilir.Birleşme sonrasında evliliğiniz bozulmaz.

Lonca ne olur?

Loncaların tamamı silinmez,birleşmeden 30gün önce lideri aktif olan ve en az 2 üesi olan loncalar transfer edilir.Birleşme sonrasında ismi aynı olan loncaların isimlerine düzenleme getirilir( king1 king2 gibi).Birleşme sonrasında tüm lonca arazileri silinecektir,lonca arazisi için verilen yang ve yapılan masraflar,bir yang bohçası şeklinde lonca liderinin nesne market deposuna eklenecektir.Üye sayısı 80 olan loncalar birleşme sonrasında oldugu gibi kalacaktır,fakat lonca arazileri ve binaları olmayacaktır.Oyuna yeni lonca arsa haritaları eklenecektir.

Tüm karakterlerimi transfer edebilecekmiyim?

Hesap başına 4 karakter oluşturma hakkı vardır,diyelimki s1,s8,s20 birleştirildi diyelim,bu serverlardaki tüm karakterlerinizi yeni serverlara nakledemiyeceğiniz için, resmi siteye girerek toplamda 4 karakter kalacak şekilde eleme yapıp,kullanmadıgınız karakterleri silmelisiniz. Önemli:Birleşme esnasında ve sonrasında,hesaplarınızın yönetimi ve karakter oluşturma açısından kayıtlı e-postanızı mutlaka biliyor olmalısınız.

Evlilik Bozulurmu?

Birleşme esnasında ve sonrasında evliliğiniz bozulmaz,olduğu gibi muhafaza edilir.Evliliğin bitirilmesi gereken durum,krallık değişilecekse olur,evli iken krallık değişemezsiniz.boşandığınız zaman yeniden evlenebilmek için; söz yüzüğü,smokin,gelinlik,buket ve br miktar yang sahibi olmanız gerekir.

Karakter isimleri ne olur?

Birleşme ile birlikte ismi aynı olan karakterler için,uygulanacak olan sistem şudur: Server A da oynayan Power isimli oyuncu 15 level ve server B de oynayan Power isimli oyuncu 45 level,bu 2 oyuncudan server birleştirildiği zaman 45 level olan oyuncu Power ismini kullanabilir,15 level olan oyuncuyada ilk oyunu açtığı anda,ismini düzenlemesi için bir seçenek çıkar.İsmi ve leveli aynı olan oyuncularda ise,isim hakkının hangisinde kalacağını sistem rastgele olarak seçer.

Diğer Bilgiler

Nesne Market-Ürünleri birleşme süresince işlemeye devam eder,bu sebeple birleşmenin olabildiğince çabuk sonuçlanması için,hızlı bir çalışma yapılacaktır.Birleşmeden sonra oluşturulacak bir Kahramanlık Duvarı ile,tüm eski sunucuların isimleri ve son pozisyonları gösterilecektir.

Ayrıca Bakınız