Ramazan Bayramı Etkinliği

Ramazan Bayramı.jpg

Metin2'nin Müslüman ülkeler için Ramazan Aylarında düzenlediği bir etkinliktir.

Değerli Oyuncularımız;

Ramazan etkinlik Programında aktif olacak ögeler aşağıda sıralıdır:

Ramazan Etkinliği 1. Kısım:
Seviyenize uygun oyun içerisinde bulunan Canavarları kesip Simit düşürmeniz gerekmektedir, devamında iki şekilde ilerleye bilirsiniz.

  1. Ramazan simitini Tarihçi`ye vererek Tatlı alabilirsiniz.
  2. Ramazan simitini Nesne marketten alacağınız iftar tabağı ile birleştirerek ‘İftar’ yapabilir iftarı Oruçlu NPC ile takas ederek çeşitli itemler ile dolu bir Kutu alabilirsiniz.

Kutudan çıkabilecek eşyalar

Ramazan Etkinliği 2. Kısım:
NPC Tarihçi ayrıca size her gün bir meyve verecektir. Etkinlik boyunca meyveleri toplamaya devam edin, etkinlik sonunda meyveleri Mühür.png bineği ile takas edebilirsiniz.Ne kadar fazla meyve verirseniz, bineğin kullanım süresi o kadar uzun olur .

  • 5-10 Meyve -> 7 gün 12 sat ( Gerçek Oyun Süresi )
  • 11-24 Meyve -> 15 gün, ( Gerçek Oyun Süresi )
  • 24-27 Meyve -> 30 gün, ( Gerçek Oyun Süresi )
  • 28-99 Meyve -> 60 gün ( Gerçek Oyun Süresi )

GENEL BİLGİ

Ramazan boyunca devam edecek bu etkinlikte üç krallıkta NPC Tarihçi.pngTarihçi ve NPC Niyetli Vatandaş.pngNiyetli Vatandaş görülecektir.

NPC TARİHÇİ İŞLEVİ

Tarihçi
  • Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

NPC Tarihçi.pngTarihçi Seçeneklerinden tarihçiyi sorguladığınızda Tatlı yiyelim tatlı konuşalım Seçeneği açılacaktır. 10 adet Simit.pngSimit Karşılığı 1 adet Tatlılar.pngTatlılar verecektir.

  • Enfes Simit

Bu işlem sırasında Enfes Simit Seçeneği de açılmış olur.Nesne Market ürünü olan İftar Tabağı.pngİftar Tabağı ve 10 simit ile NPC Tarihçi.pngTarihçiye verdiğimiz de bize bir adet Dolu İftar Tabağı.pngDolu İftar Tabağı verecektir.

  • Bereket Meyvesi

Her 24 saatte bir NPC Tarihçi.pngTarihçi ye giderek 1 Bereket Meyvesi.pngBereket Meyvesi alabilirsiniz etkinlik sonunda topladığınız meyveleri Mühür.png Karayağız Mührü ile takas edebilirsiniz.

NPC NİYETLİ VATANDAŞ İŞLEVİ

Niyetli Vatandaş

NPC Niyetli Vatandaş.pngNiyetli Vatandaş Her krallıkta ilk köyün harita etrafında dolanan olarak görülmektedir.

  • Açım

Niyetli Vatandaşa tıkladığınızda açılan seçenekten durumunu okuyup ona NPC Tarihçi.pngTarihçi aldığınız bir adet Dolu İftar Tabağı.pngDolu İftar Tabağı verdiğinizde sizi Bereket Sandığı.pngBereket Sandığı ile Ödüllendirecek.