Kullanıcı:Alwuhush

Avatar
Alwu.gif
Bilgiler
Nickname Alwuhush
Konum Türkiye
Doğum Tarihi 17 Ocak
E-Mail: alwuhush@metin2.org
IRC: Alwuhush
Görevler
Metin2 Wiki Admin

Metin2 Game Super Game Admin
Metin2 FB Metin2 International Facebook Yöneticisi
***


Hakkımda

Alwuhush; eski arapçada yabani anlamına gelen bu rumuzu, 2000 yılından beri internetin her ortamında kullanıcı adı olarak kullanıyorum. Gameforge projeleriyle 2004 yılında Ogame ile birlikte tanıştım. 3 farklı evrende oynadıktan sonra 2005 sonunda Ogame oyununu tamamen bıraktım. Sonrasında GF'in bitefight ve metal damage adlı oyunlarını kısa süre oynayıp, uzunca bir süre oynadığım Klansavaşları oyununa başladım.

Klansavaşları adlı oyunda 3 ve 7. dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak hem oyun içi keyif almaya çalışıyor, hem de forum yardım bölümünde yeni kullanıcılara yardımcı oluyordum. O sıralar, SyntaxTR'nin yokluğunda vekil Takım Liderliği yapan Kronos tarafından IRC'ye görüşmek için davet edildim. Oyun operatörlüğü konusunda yapmış olduğu teklifi, oyun hesabımın kapanacağını öğrendikten sonra kabul edemedim. O da beni, oyun hesap verilerine erişemeyeceğim, yani oyun hesabımın kapanmasına gerek olmayan başka bir pozisyon için Forum admini AnKa'ya yönlendirdi. Ve 2006'da Gameforge projelerine yönetici olarak ilk adımı Forum Moderatörü olarak attım.

İlerleyen süreçte; Klansavaşlarına ek olarak, Goal United, Vendetta gibi oyunlarda operatörlük, moderatörlük, smod ve forum adminliği yaptım.

2007'nin ortalarında Gameforge şirketinin yayınladığı ilk client bazlı MMOG olan Metin2'nin Türkiye projesi açılacağı bilgisi geldi ve proje Alabanda'nın CoMalığında ekip oluşturması için AnKa'ya verildi. AnKa, Rhea, SiyahUs ile birlikte Klansavaşları projesinden Metin2'ye geçiş yaptık. Metin2'nin ilk oyun admini(GA) olarak, 24 Eylül 2007 kapalı beta süreciyle beraber göreve başladım. Oyun yöneticiliği ile paralel olarak diğer projelerde forum adminliği görevlerimi de bir süre daha devam ettirdim. Ancak Metin2'nin giderek büyümesi ve iş yükünün artması nedeniyle, tüm forum adminliği görevlerimi bıraktım.

2010'a girerken, gerçek hayatımdaki iş yoğunluğumun aşırı olması nedeniyle Online Oyun Yöneticiliğine ara verdim. 2012 Ocak ayında, yeni açılan Wizard101 projesine, admin olarak davet edildim. CoMa Polog ve Magicangel ile birlikte yaklaşık 1 yıl, bu projede kaldım. Metin2'den ayrıldığım 2. yılın ardından, Nisan 2012'de tekrar Metin2 projesine özel bir ekip oluşturmak için davet edildim. Artan yang satış ve bot olayları nedeniyle, bu alanda çalışacak bir ekip oluşturmam istendi. 5 kişi ile birlikte Kriminal Ekip adını verdiğimiz ekibi oluşturup, kısa sürede eğitimlerini tamamlayarak çalışmalarımıza başladık. İlk 3 aylık faaliyet sürecimizde sunucu ekonomilerini ciddi anlamda rayına oturttuk. Hemen her sitenin çalışma prensipleri, teslimat sistemleri, stoklama sistemleri üzerinde detaylı araştırmalar yapıp uzmanlaştık ve sonuç olarak bunu işe yansıttığımızda ciddi şekilde olumlu sonuçlar aldık. Ekim 2012'de oyun ekibinin genel sorumlusu olarak, SGA atandım. Mart 2013'te de Wiki sorumlusu olarak görevlendirildim. Şuana kadar bu görevi, aktif şekilde devam ettirmekteyim.


Gameforge Proje Görevlerim

Klansavaşları
Moderatör / Super Moderatör / Forum Admini
Goalunited
Operatör / Moderatör
Vendetta
Forum Admini
Metin2
Oyun Admini(GA) / Forum Admini(BA) / Gameforge Support Representative (GSR) / Wiki Admini / Sosyal Medya Moderatörü / Sosyal Medya İçerik Yöneticisi / Super Oyun Admini (SGA) / Quality Assurance Tester
Wizard101
Oyun Admini(GA)